Неофицијални извори од Вашингтон: САД очекува kpвавата руска инвaзија на Украина да започне следната недела

t

Ник Шифрин, американски новинар на својот официјален твитер профил објави дека добил информација од официјални лица од одбраната од Западот дека рускиот претседтел Владимир Путин донел одлука за напад врз Украина, и дека за одлуката веќе се брифирани врвовите на руската армија.

Како што објави Шифрин, нападот ќе биде извршен во текот на наредната недела, а информацијата ја потврдиле шест високи американски и европски функционери.

САД очекува крвава руска инвазија која ќе започне со дводневно воздушно бомбардирање, прекин на комуникациските врски, по што ќе следи целосна инвазија проследена со напори за промена на украиснкиот режим.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Членките на НАТО кои се соседи со…

Шест земји членки на НАТО, кои се…

Столтенберг го повика НАТО да ги укине…

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг ја…

Стејт департмент: Америка испраќа оружје во вредност…

Америка денеска објави нов пакет помош од…

Украина ослободи 50 затвореници под услов да…

Судот во областа Хмелницки во Украина ослободи…

Маск е против американските такси за кинеските…

Извршниот директор и сопственик на „Тесла“ Илон…