Неофицијални извори од Вашингтон: САД очекува kpвавата руска инвaзија на Украина да започне следната недела

t

Ник Шифрин, американски новинар на својот официјален твитер профил објави дека добил информација од официјални лица од одбраната од Западот дека рускиот претседтел Владимир Путин донел одлука за напад врз Украина, и дека за одлуката веќе се брифирани врвовите на руската армија.

Како што објави Шифрин, нападот ќе биде извршен во текот на наредната недела, а информацијата ја потврдиле шест високи американски и европски функционери.

САД очекува крвава руска инвазија која ќе започне со дводневно воздушно бомбардирање, прекин на комуникациските врски, по што ќе следи целосна инвазија проследена со напори за промена на украиснкиот режим.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Русија нема да застане: Ова е…

Русија нема да застане во Украина, сите…

(Видео) Во Македонија не може да има…

Новинарката Мирка Велиновска во денешното гостување во…

Мировни активисти упаднаа во американскиот сенат: Ако…

Мировни активисти го прекинаа американскиот државен секретар…

Ништо од мирот: Украински командант најави нова…

Командантот на украинските копнени сили Олександр Сирски…

Американците вратија за нападот на нивната база:…

Американската армија изврши повеќе воздушни напади во…