Објавено на:

Не можеа да се воздржат: Се степаа политичар и новинар на телевизија во Украина

t

Се чини дека не се доволни тензиите кои се случуваат на релација Украина-Русија, па синоќа се случи инцидент, овојпат во дебатна емисија.

Новинарот Јури Бутусов и членот на Платформата за живот, Нестор Шуфрич се степале за време на гостувањето во емисијата на Савик Шустер, „Слобода на говор“ во Украина, а не се познати причините за ваквата немила ситуација која ја следеа и луѓето од публиката.

Извор: Фокус

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Зеленски: Украина ќе ја изгуби војната против…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави дека Украина…

Шефовите на дипломатиите на Британија и Франција:…

Министрите за надворешни работи на Велика Британија…

Јужна Кореа најави парична помош за Украина,…

Јужна Кореја ќе и обезбеди на Украина…

Косово ќе испрати два пакети воена помош…

Косовскиот министер за одбрана Ејуп Маќедонци денеска…

Грција ќе и ги даде на Украина…

Грција нема да ги пренесе во Украина…