Објавено на:

Никој не знае зошто: Американски носач на авиони вплови во Јадранското Море

t

Ударната група на американскиот носач на авиони „Хари С.Труман“ денеска заплови во Јадранското Море, со постојана поддршка од воздух.
Носивоста на носачот „Хари С.Труман“ е до 90 авиони и околу 20 хеликоптери, објави порталот Кликс, наведувајќи дека сѐ уште не се знае која е причината за неговото пловење по Јадранското Море.
Носачот на авиони „Хари С.Труман“ е дел од американската 6-та флота со седиште во Неапол, Италија, пренесува Танјуг.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ЕУ да даде приоритет на интеграцијата на…

Италијанската премиерка Џорџа Мелони изјави денеска дека…

Вучиќ зема најмала плата од сите претседатели…

Иако вчера му беше зголемена платата, српскиот…

Гренел: Трамп сакаше економски развиен Балкан, дојде…

Поранешниот специјален пратеник на американскиот претседател Доналд…

Да не има македонски пасош? Германската полиција…

Веќе трет месец полицијата трага по Мирнеса С.…

На сплавот што потона имало два-три пати…

Градоначалникот на Белград, Александар Шапиќ вели дека,…