Ништо од посетата на Кирил Петков: Во карантин по состанокот со Радев

t

Ентузијазмот на владините политичари кај нас, дека доаѓањето на новиот Бугарски премиер Кирил Петков и новиот пристап кој го најави замира, по информацијата дека тој и шефицата на неговиот кабинет Лена Бориславова се во карантин, јави bTV, повикувајќи се на информации од владината прес-служба. Причина е позитивниот КОВИД-тест што го даде претседателот на Народното собрание Никола Минчев по синоќешната седница на Советодавниот совет за национална безбедност при претседателот на државата.

Доцна синоќа беше пријавено дека по состанокот на советодавното тело Минчев се чувствувал лошо и веднаш направил тест кој бил позитивен на КОВИД-19. Минчев од утре по електронски пат од далечина ќе учествува на пленарните седници на парламентот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Авионот на Лавров ја заобиколил Бугарија

Дипломатскиот скандал се продлабочува поради учеството на…

АЈ НА ЗДРАВЈЕ ГРЧКО ВЕТО ЗА АЛБАНИЈА

Грчко вето за пристапните преговори на Албанија. …

Студија: Карантините за време на Ковид-19 предизвикаа…

Дури и по завршувањето на карантините, забрзаното…

ЛАВРОВ ДОАЃА ВО МАКЕДОНИЈА! Бугарија го отвори…

Бугарија го отвори својот воздушен простор со…

Поради снегот Бугарија прогласи вонредна состојба во…

Две лица загинаа во Бугарија, а едно…