Новата Влада виси на конец – Недостига пратеник од ДУИ

t

Пратеникот на ДУИ Изет Меџити не е присутен на седницата за гласање на новата Влада. Тој беше присутен само во моментот на отворањето на рочиштето.

За разлика од гласањето недоверба на Владата, кога беше присутен Меџити и изрази низа незадоволство од Владата на чело со Зоран Заев, во најважниот момент за новата Влада да се гласа на полноќ, Меџити не присуствуваше во салата и се очекува да не присуствува ниту во моментот на гласање.

Алсат дознава дека новата Влада ќе има доволно бројки за да ја добие довербата од Собранието.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Милошоски: Во новата влада најверојатно ќе учествуваат…

По вчерашното прегласување, речиси е познат новиот…

Мицкоски: Може да разговараме со некое ново…

„Не постојат такви црвени подруми. Мислам дека…

Влада: Да се запре рушењето на стадионот…

Владата синоќа на седница донесе одлука да…

ВМРО-ДПМНЕ очекува нова влада до средина на…

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Ѓорѓија Сајкоски кој…

(Видео) Шутаров во „Тешки муабети“: Следува целосна…

-  Следува целосна реорганизација и обнова на…