Нови детали за големата автобуската несреќа во Прилеп: 7 лица тешко повредени, 33-ца полесно

t

На 03.05.2022 околу 05.45 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул.„Браќа Миладиновци” во населба Точила во Прилеп се случила сообраќајна несреќа помеѓу автобус „Ман” со прилепски регистарски ознаки, управуван од Г.С.(60) од Прилеп и автобус „Мерцедес” со прилепски регистарски ознаки, управуван од Ц. Ц.(68) од Прилеп, двата превозници на работници од фирми, од кои едниот бил празен, а другиот бил со патници.

Во несреќата седум лица (К.Н., П.Т., М.И., М.Д., Б.П., Д.Ѓ. и А.М.) се здобиле со тешки телесни повреди, а 33 лица се здобиле со телесни повреди, констатирани во Општа болница Прилеп.

По овластување на јавен обвинител, увид на местото извршила екипа на ОВР Прилеп.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Како Мицкоски тврдеше дека двојазичните униформи…

Трета Опција преку Фејсбук се потсети на…

ЕВРОПА ОСТАНА БЕЗ ОРУЖЈЕ И МУНИЦИЈА, Украина…

Британија и Франција веќе објавија дека им…

Струмичанец „фатен“ со 2,34 промили алкохол како…

Струмичанецот, под сериозно дејство на алкохол, возел…

НУКЛЕАРНО ЗАПЛАШУВАЊЕ: Според Пентагон и Берлин, Путин…

Министерството за надворешни работи во Берлин оцени…

Полска компанија за муниција го зголемува производството…

Полскиот производител на муниција Дезамет, дел од…