Нови крвави пакети во две украински амбасади во Европа!

t

Украинските амбасади во Данска и Романија добија повеќе „крвави пакети“, рече министерот за надворешни работи Дмитро Кулеба во онлајн интервју на 6 декември за новинската агенција Укринформ.

Минатата недела, украинските амбасади и конзулати во неколку европски земји добија „крвави пакети“ кои содржеа животински очи.

Минатата недела до Амбасадата на Украина во Мадрид беше испратено писмо-бомба. Слични експлозивни писма биле испратени и до други институции во Шпанија, Контрола и Амбасадата на САД, Министерството за одбрана и компанија за оружје што произведува ракетни фрлачи, донирани на Украина.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бенет: Западот ги прекина преговорите меѓу Русија…

Преговорите меѓу претставниците на Русија и Украина…

Захарова: Кој ќе ни суди за воени…

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи,…

Разрешен министерот за одбрана на Украина

Алексеј Резников повеќе не е министер за…

Украинците ветуваат: Нема да ја напаѓаат Русија…

Украина нема да користи оружје со голем…

Зеленски “зачистува”: Им одземал државјанство на неколку…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски вчера им го…