Нов зeмјотрeс попладнево ја пoгoди Грција

t

Земјотрес со јачина од 4 степени е регистриран во Грција во 15:57 часот.

Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од 5 километри и 13 километри оддалечен од градот Ано Арханес и 24 километри од Ираклион на Крит.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мицотакис: Грција е извозник на енергетската безбедност…

Енергетските соработки во регионот, односно гасоводот ТАП,…

Настава на македонски јазик, враќање на македонските…

Центарот за македонски јазик во Грција денеска…

(Документи) Центарот за македонски јазик во Грција…

После долго време Македонците, особено Македонците од…

Македонија и Грција изградија интензивна сојузничка соработка…

Македонија и Грција изградија интензивна сојузничка соработка…

ВЛАДА, НЕМОЈ ДА СТЕ РЕАГИРАЛЕ! Грција ја…

До крајот на годината се очекува првите…