Обраќање на претседателот Пендаровски во Собранието на Република Македонија

t

Претседателот Стево Пендаровски, утре, 19 декември 2023 година, вторник, со почеток во 12:00 часот ќе се обрати во Собранието на Република Македонија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Јакимовски: Децидно сум против бирање на претседател…

Претседателот на државата, неговата сила и функција…

Македонките се мажат најмлади во регионот, на…

Жените во Македонија најмлади стапуваат во брак…

Ана Брнабиќ избрана за претседател на Народното…

По тридневна расправа за избор на претседател…

ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ ГЛАСА И СО…

Пратениците денеска го изгласаа Изборниот законик, со…

СДСМ: Претседател се бира на непосредни избори,…

Остануваме на ставот претседателот на државата да…