Објавено на:

Ова ќе биде голем удар: Украина се заканува дека ќе го сруши Кримскиот мост, единствената врска на регионот со Русија!

t

Украина се обидува да го „уништи мостот на Крим“ – единствената врска на регионот со Русија

Шефот на Советот за национална безбедност и одбрана на Украина очигледно откри дека силите на Киев бараат начин да го урнат Кримскиот мост, очигледно алудираше Олексеј Данилов во интервјуто.


Мостот е единствената врска меѓу копното Русија и полуостровот Крим, кој граничи со Украина, и во моментов служи како витална рута за воено засилување и снабдување.

Според извештаите, Данилов открил дека украинските сили ќе удрат на мостот „штом ќе се укаже прилика“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ќе му платат милијарди ако победи: Сопственикот…

Украинскиот милијардер Ринат Ахметов поднесе тужба против…

Голема загриженост кај лидерите на Г7: Зошто…

Лидерите на Г7 изразија загриженост за плановите…

Русија го враќа ударот: Воведе санкции за…

Русија воведе санкции за 43 канадски државјани.…

Песков: Русија не банкротира, средствата се уплатени…

Кремљ: Неосновани се тврдењата за неисполнување на…

Реприза: Падна “Азот” – фабриката е целосно…

Територијата на индустриската зона „Азот“ во Северодоњецк…