Објавено на:

Одеса: Русите погодија стратешки важен мост во југозападна Украина

t

Руски ракети денеска погодија стратешки важен мост на Днестарска делта во областа Одеса во југозападна Украина, соопштија локалните власти.

Мостот, кој, според „Ројтерс“, веќе два пати бил погоден од руските сили, е единствената копнена и железничка врска на украинска територија во јужниот дел на областа Одеса.

Портпаролот на локалните власти во областа Одеса, Серхиј Брачук, извести за нападот преку каналот Телеграм, но не сподели повеќе детали.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Документи+Видео) Ова се доказите за соработката помеѓу…

Maкедонската јавнос е во шок по деталите…

Добри вести од соседството, пронајдена e Сара!…

Пронајдена е Сара П.(17) од Борча која…

Koнечно искрен политичар: Не верувајте на сѐ…

Не верувајте во сѐ што ви кажуваме.…

Не за џабе ја нарекуваат Белата Палата:…

Истакнат член на партијата и близок човек…

(Видео) ПЕРО АНТИЌ „МУ ГО ЧУВА ГРБОТ“…

Поранешниот прославен македонски кошаркар и актуелен претседател…