Одлични вести: Спаувачката акција на Шар Планина со среќен крај

t

Успешно пронајдени и спасувани планинарите од страна на Екипите за брз одговор за спасување од планина при Дирекцијата за заштита и спасување.

– Еден од планинарите бил повреден на кој му е извршено брзо интервирање на коленото. Екипите на Дирекцијата за заштита и спасување заедно со планинарите се упатени кон с. Вешале, информираат од Дирекцијата за заштита и спасување.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Блинкен: САД имаат план за Украина

Американските власти направија јасен план за Украина,…

Македонскиот јазик не е и нема да…

„Македонскиот јазик не е и нема да…

Во петок треба да се избере наследник…

Советот на јавни обвинители во петок треба…

Ова се најсреќните држави во ЕУ годинава,…

Според показателите за квалитет на животот на…

Шефот на НАТО предупредува: Се зголемуваат тензиите…

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг во…