Од денеска влез на Косово само со две дози од вакцина

t

Од денеска за влез во Косово е потребна потврда за вакцинација со две дози од вакцината против коронавирус.

Луѓето кои не се вакцинирани со двете дози од вакцината нема да смеат да влезат, пишува Коха.

Одлуката беше донесена од владата на привремените институции во Приштина на почетокот на декември 2021 година, кога беа донесени нови мерки за сузбивање на коронавирусот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Шокантна одлука на судот во Приштина: Отфрлено…

Основниот суд во Приштина го отфрли обвинителниот…

Србија “ќе си легне на брашното”? Лајчак…

Специјалниот пратеник на ЕУ, Мирослав Лајчак, рече…

Додик во одбрана на Вучиќ: Косово еден…

Претседателот на босанскиот ентитет Република Српска, Милорад Додик,…

Бизарна кампања во Косово: Куршуми наместо бонбони,…

На социјалните мрежи во Косово деновиве е…

ЕУ да даде приоритет на интеграцијата на…

Италијанската премиерка Џорџа Мелони изјави денеска дека…