Од полноќ поевтинуваат горивата

t

Цената на ЕУРОСУПЕР-95 и ЕУРОДИЗЕЛ од вечерва на полноќ ќе се намалат за 2 денари, соопшти Регулаторна комисија.

ЕУРОСУПЕР-95 од вечерва на полноќ ќе се продава по цента од 81,5 денари по литар, додека ЕУРОДИЗЕЛ по 75,5 денари по литар.

Цената на ЕУРОСУПЕР-98 останува непроменета, односно 85,5 денари по литар.

Останува иста и цената на екстра лесното масло од 76,5 денари, додека мазутот поевтинува за 1,9 денари и ќе изнесува 39,8 денари по литар.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Добра вест: Следната недела дополнително ќе се…

Производителите на брашно во државата следната недела…

Во понеделник ќе се одлучува за замрзнување…

Задутре ќе се одлучува дали ќе се…

Кромидот поскап од ананасот: Цените на зеленчукот…

Граѓаните се за идејата за замрзнување и…

Од полноќ поевтинуваат горивата

Цената на ЕУРОСУПЕР-95 и ЕУРОДИЗЕЛ од вечерва…

Ковачевски: Трговците да го почитуваат намалувањето на…

Денеска можевме да се увериме дека намалувањето…