Објавено на:

Од 17 октомври до денес американските воени бази на Блискиот Исток биле погодени 55 пати!

t

Американскиот воен персонал и базите на Блискиот Исток биле погодени 55 пати од 17 октомври, при што биле ранети 59 воени лица, изјави заменик-секретарот за печат на Пентагон, Сабрина Синг.


„Имаше 27 напади врз американските сили во Ирак, 28 во Сирија… Следиме 59 американски воени лица кои беа повредени“, рече таа на брифингот за новинарите.
Сите ранети, според Синг, веќе се вратиле на должност.

Американски авиони трипати нападнаа цели на проирански групи за кои се верува дека стојат зад нападите.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

СДСМ: Дали Мицкоски го носел синот на…

Мицкоски мора итно да ја информира јавноста…

Петровска: Асистентот на татко му, сега како…

„Асистентот на татко му, а сега премиер…

Бајден не се откажува: Останувам кандидат и…

Американскиот претседател Џо Бајден на митингот во…

Мицкоски од Вашингтон: Регионот наместо со минатото,…

Регионот да се занимава со иднината, не…

Муцунски: Билатералните односи со посебен акцент на…

Министерот за надворешни работи и надворешна трговија,…