Објавено на:

Околу војна и бомбардирање а на Крим не им е гајле – се подготвуваат за празници со 70% распродадени сместувачки капацитети

t

И покрај настаните во Украина, Крим се подготвува за бурната празнична сезона – нивото на хотелски резервации за мартовските празници достигнува 70%.

Ова за Крим 24 го објави регионалниот министер за одморалишта и туризам Вадим Волченко: „Од 40 до 70%, во зависност од хотелот и местото. Благодарение на промоциите што сега ги нудат хотелите и гостилниците, нивото ќе се подигне“.


Тој прецизираше дека некои хотели нудат попусти од 20 до 50 проценти. Подобрувањето на плажите на полуостровот сега е на дневен ред на владата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Се спрема нов напад? Русија ги засилува…

Руските граничари на границата со Украина се…

Паѓа одбраната на Северодоњецк: Нова група украински…

Четворица војници на вооружените сили на Украина…

(Видео) Падна Лиман – упориштето на украинските…

Упориштето на Доњецк падна во рацете на…

Уништени хеликоптери и воен транспортер, убиени повеќе…

92-ри ден од руската специјална операција во…

(Фото) Русите го покажаа “трофејот”: Какво НАТО…

Руската војска која го зазеде Лиман, меѓу…