Оливер Спасовски поднесе оставка од позицијата потпретседател на СДСМ

t

Оливер Спасовски утрово до партијата поднесе оставка. Тој ова го најави и претходната недела во емисијата Клик Плус на ТВ21.

„Сметам дека новиот претседател треба да си избере нов тим“, рече Спасовски.

Засега е незивесно дали Спасовски ќе остане во новата Влада која ќе ја формира Димитар Ковачевски.

Денеска СДСМ има закажано централен одбор на кој треба да биде избрано ново раководство на партијата.

Извор: mk.tv21.tv

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Американски топ дипломат го уништи Христијан…

Заменикот на државниот секретар на САД, О'Брајан…

Спасовски: Отворивме сериозна битка со криминалните структури

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски вели…

Ковачевски: ДПМНЕ го кочи европскиот пат на…

Одговорноста има име и презиме, тоа е…

Спасовски со пораки на Комитетот на министри…

Mинистерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, во…

Вулин за оставката: Се закануваа со санкции,…

Александар Вулин, донеодамнешниот шеф на српската Безбедносно-информативна…