Објавено на:

ОН објавија дека немало геноцид во Украина за време на специјалната операција на Русија

t

Равина Шамдасани, портпаролка на Високиот комесаријат за човекови права на ОН, изјави дека одделот нема информации за наводниот геноцид во Украина за време на руската специјална операција.

Шамдасани ги негираше информациите за геноцидот во Украина. Таа истакна дека нема докази за тоа.


„Немаме информации што би укажале на извршување на геноцид“, нагласи таа.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОЧИНАА 2 ЛИЦА: Регистрирани 355 нови случаи…

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје,…

Михајловски: Не е точно дека не можеме…

Не е точно дека не можеме да…

Таравари за пукањето вчера: Што има да…

Арбен Таравари од Алијанса на Албанците во…

Финска ќе постави бариери на границата со…

Парламентот на Финска денеска изгласа Закон за…

Арсовска предлага средношколците цело лето да се…

Советниците на градскиот Совет ќе можат на…