Објавено на:

ОН објавија дека немало геноцид во Украина за време на специјалната операција на Русија

t

Равина Шамдасани, портпаролка на Високиот комесаријат за човекови права на ОН, изјави дека одделот нема информации за наводниот геноцид во Украина за време на руската специјална операција.

Шамдасани ги негираше информациите за геноцидот во Украина. Таа истакна дека нема докази за тоа.

„Немаме информации што би укажале на извршување на геноцид“, нагласи таа.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Американски топ дипломат го уништи Христијан…

Заменикот на државниот секретар на САД, О'Брајан…

Дачиќ на средби со Лавров, Шаленберг, Сијарто…

На маргините на 30. Министерски совет на…

ГОЛЕМА АКЦИЈА НА ЕВРОПОЛ: Над 500 лица…

Европол уапси 566 лица и заплени над…

Републиканците најавија гласање на импичмент за Бајден

Републиканците во Претставничкиот дом на САД во…

Јакимовски за тушот од О’Брајан за Мицкоски:…

Лидерот на ГРОМ, Стевчо Јакимовски, на Фејсбук…