Објавено на:

Орбан – Ле Пен: И во време на опасности, ние ќе ги штитиме нашите народи

t

Унгарскиот премиер Виктор Орбан се сретна со Марин Ле Пен во Париз каде разговараа за заканите со кои се соочува Европа, како што се војната во Украина и нејзините економски последици.

– И во време на опасности, ние ќе ги штитиме нашите народи!, напиша Орбан на неговиот „Фејсбук“ профил по средбата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Инфлацијата во Унгарија: Денес со прва двоцифрена…

Инфлацијата во Унграија денес се покачи на…

Орбан за Зеленски: Немам намера поради идиот…

Жесток дипломатски спор има во моментов меѓу…

Унгарија ги блокираше европските санкции кон Русија

Унгарија повторно го блокираше шестиот пакет санкции…

Орбан ја обвини Европската комисија за неуспехот…

Немаме компромис, немаме договор за санкциите врз…

Орбан – Ле Пен: И во време…

Унгарскиот премиер Виктор Орбан се сретна со…