(Видео) Османи се спротистави на декларацијата за Гоце Делчев

t

Ако влеземе во таков процес ние со декларација за Гоце Делчев, па Бугарите, ќе влеземе во маѓепсан круг.

До крајот на неделава продолжуваат средбите на работните групи и на Mакедонија и на Бугарија.

Паралелно со средбата меѓу експертите од двете министерства за надворешни работи, за во четврток е најавен и состанок на работната група за транспорт и инфраструктура меѓу Македонија и Бугарија, а в петок треба да се реализира и првиот лет на релација Софија – Скопје.

Министерот за надворешни работи Бујар Османи во утринското гостување на емисијата на Здраво Македонијо рече дека декларацијата за Гоце Делчев поднесена во собранието не враќа назад во процесот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пропаѓањето на американски банки нема да влијае…

Само 6,6 отсто од вкупните обврските на…

(Видео) Израелски историчар од Скопје: Сра*е е…

Несомнено е дека за депортацијата на македонските…

Слаб земјотрес во југоисточниот дел на Македонија

Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје…

Тажно: Најмладиот пациент кој оди на дијализа…

Најмладиот пациент во Македонија што оди на…

Никогаш да не се заборави: Се одбележуваат…

Од денеска до недела ќе се одбележуваат…