Осуденик од Идризово со остар предмет нападнал друг осуденик

t

На 22.04.2024 во 15.54 часот во СВР Скопје, од Казнено – поправната установа Затвор Идризово било пријавено дека околу 12.30 часот во кругот на установата, по претходна расправија, осуденикот Е.А.(30) од Тетово бил физички нападнат од осуденикот О.М., кој употребил и метален предмет.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Четворица вработени во „Идризово“ повредени во пожарот…

Четворица вработени во затворот Идризово се повредени…

МВР потврди: Екстрадиран Љупчо Палевски, пренесен е…

Екстрадиран Љупчо Палевски, пренесен е во КПУ…

Два тунели за бегство најдени во затворот…

Два тунела кои требало да бидат употребени…