Откиена пријателската држава која ги дала информациите за атентатот на Вучиќ

t

Француските разузнавачи пресретнале телефонска комуникација меѓу Радоје Звицер и други заговорници кои се подготвувале да го убијат Aлександар Вучиќ, пренесува „Информер“.

Француската полиција пресретнала телефонска комуникација меѓу членови на криминална група која подготвувала ликвидација на првиот човек на Србија. Според информациите до кои дошле, во атентатот биле вклучени лица од Црна Гора и од Косово.

Водач на криминалната организација која го планираше убиството на претседателот на Србија е црногорскиот државјанин Радоје Звичер, озлогласениот шеф на „кавачкиот клан“, кој се крие во Латинска Америка.

„Информер“ веќе пишуваше за неговите прислушувани телефонски разговори во кои вели дека е подготвен да плати 100 милиони евра за главата на Вучиќ,. Планот бил разработен до крај, па организиран е трансферот на убијците од Србија. според завршената задача, во два правци, преку Бугарија и преку Косово и Метохија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ОСЛОБОДЕНИ НАД 5.000 ЗАТВОРЕНИЦИ КОИ СЕ БОРЕА…

Платениците од Вагнер се бореле во Либија,…

СТОЛТЕНБЕРГ ЌЕ ГО ЗАМЕНИ ЖЕНА? Главните кандидати…

Идниот човек на таа позиција мора да…

Киев: Кремљ ја зеде Белорусија за нуклеарен…

Русија ја зеде Белорусија за „нуклеарен заложник“,…

На денешен ден двајца македонски патриоти од…

Неколку настани се запишани во македонската понова…

Груевски за загубите на ГТЦ: Оддамна не…

Поранешниот премиер Никола Груевски со нов статус…