Откриени две возила што вршеле меѓународен превоз на патници

t

Од МВР јавуваат дека на 14.02.2022, од страна на полициски службеници од Полициската станица за Граничен премин Табановце при Регионалниот центар за гранични работи Север била извршена контрола на две патнички возила кои вршеле меѓународен превоз на патници.

При контрола на возилата „форд транзит“, со прилепски регистарски ознаки, управувано од М.Р.(27) од Прилеп и „опел“, со бугарски национални ознаки, управувано од С.С.(31) од с.Романовце, кумановско, било констатирано дека вршеле меѓународен превоз на патници без поседување на соодветна документација.

Од страна на Државниот инспекторат за транспорт изречени се соодветни санкции за возачите и возилата

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Се отвора земјата со најстрог ковид режим: “Не сум…

Патници почнаа да пристигнуваат во Кина преку…

(Видео) Глисер со патници се запали кај…

Во близина на Сплит во текот на…

Зошто треба да почнете да возите велосипед…

Ако сакате да живеете подолго и да…

Откриени две возила што вршеле меѓународен превоз…

Од МВР јавуваат дека на 14.02.2022, од…

Без никаква најава поскапе меѓуградскиот превоз

Поскапе меѓуградскиот превоз. Од денеска патниците плаќаат…