Охриѓанец дeмолиpaл рeсторан, пpeтепал едно лице и му го оштeтил автомобилот

t

На 21.02.2022, по преземени мерки и врз основа на решение од Основен суд Охрид, полициски службеници од СВР Охрид го лишиле од слобода А.Ф.(41) од Охрид. Тој, на 19.01.2022 во 19.40 часот, во угостителски објект на кеј „Македонија“ во Охрид оштетил дел од инвентарот, физички го нападнал Г.Б.(58) од Охрид и при заминување од објектот го оштетил автомобилот на нападнатиот. Од страна на судија на претходна постапка одредена му е мерка притвор, по што тој бил предаден во Казнено – поправната установа Затвор Охрид.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

На охридскиот аеродром „Свети апостол Павле“ денеска…

На охридскиот аеродром „Свети апостол Павле“ денеска…

Забелешките на УНЕСКО за старото градско јадро…

Соларните панели, сончевите колектори, клима уредите, па…

(Видео) Маж обвинет за убиство нападна членови…

Маж од Линдхерст беше обвинет за две…

Жена од Росоман се скарала со сопругот…

На 05.05.2022, полициски службеници од ОВР Kавадарци…

Малолетници од Охрид се обиделе да силуваат…

Четворица малолетници од Охрид се осомничени дека…