Објавено на:

Охриѓанец запалил возило на сограѓанин: Ова се деталите

t

Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против Д.С.(31) од Охрид. – известуваат од МВР.

Тој, на 25.01.2022 на ул.„8 Септември“ во Охрид предизвикал пожар во патничко возило „форд мондео“, со охридски регистарски ознаки, сопственост на А.М. од Охрид.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Охриѓанка заврши во болница откако падна од…

На 21.05.2022 околу 13.20 часот во СВР…

На охридскиот аеродром „Свети апостол Павле“ денеска…

На охридскиот аеродром „Свети апостол Павле“ денеска…

Забелешките на УНЕСКО за старото градско јадро…

Соларните панели, сончевите колектори, клима уредите, па…

Малолетници од Охрид се обиделе да силуваат…

Четворица малолетници од Охрид се осомничени дека…