Охриѓанка се тепала со полицајци во Скопје

t

Доцна синоќа, во 00:10 часот на подрачјето на Аеродром од полициски службеници од Полициската станица Аеродром била приведена К.П.(29) од Охрид поради тоа што агресивно се однесувала кон полициски службеници кои извршувале службено дејство.

По целосното документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Трагедија: Автобус со деца од Србија…

Во Бугарија се превртел автобус со деца…

Левица: Власта ќе даде 130 милиони евра…

Камен темелникот за наводната фабрика за електрични…

Човекот кој го уби монструмот во Цетиње…

Ненад Калуѓеровиќ од Цетиње е на распит…

Се огласија од Белата куќа: Не се…

Белата куќа не се меша во ситуацијата…

(Видео) КАПА ДОЛЕ МОМЦИ: Организаторот ја скрати…

Кадетската репрезентација на Македонија обезбеди место на…