Падна цената на нафтата на светските берзи: Криптовалутите во минус

t

Цените на нафтата од утрово паѓаат. На лондонскиот пазар вредноста на барелот е 91 долар, што е значителен пад во однос на вчерашниот ден кога цената беше околу 94 долари.

Пазарот на криптовалути од утрово е во „минус“. Вредноста на биткоинот е 18.778 долари, што е намалување за 5 отсто во однос на вчера.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кина и САД ја задржаа цената на…

Цените на нафтата се искачија над 84…

Португалска компанија пронајде 10 милијарди барели нафта…

Португалската нафтена компанија Галп Енергија во неделата…

(Фото+видео) Хаос во Штип: Излеана нафта по…

Државен инспектор за животна средина од Одделението…

Цените на суровата нафта достигнаа петмесечен максимум

Цените на суровата нафта се зголемија за…

Цената на златото и понатаму расте, благ…

Во најголем пад денеска се европските и…