Падна цената на нафтата на светските берзи: Криптовалутите во минус

t

Цените на нафтата од утрово паѓаат. На лондонскиот пазар вредноста на барелот е 91 долар, што е значителен пад во однос на вчерашниот ден кога цената беше околу 94 долари.

Пазарот на криптовалути од утрово е во „минус“. Вредноста на биткоинот е 18.778 долари, што е намалување за 5 отсто во однос на вчера.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ако Европа “не ја сака” има кој…

Азиските земји сега сочинуваат две третини од…

Се стабилизираат цените на нафтата на светските…

Цените на нафтата денеска се стабилизираа над…

Путин утре на средба со претседателот на…

Претседателот на Обединетите Арапски Емирати, шеикот Мохамед…

Песков ја поздрави одлуката на ОПЕК+ за…

Прес-секретарот на претседателот на Русија, Дмитриј Песков…

Не е ова Македонија – Вучиќ: Кој…

Српскиот претседател Александар Вучиќ зборуваше во живо…