Објавено на:

Пановски: Да се симнат маските во училиштата – Не треба да ги спречуваме здравите луѓе да се движат

t

Микробиологот Никола Пановски во гостувањето во „Клан дебата“ говореше за состојбата со корона вирусот во Македонија и потенцираше дека маските од училиштата треба да се тргнат од употреба.

„Не е убаво здравите луѓе да ги спречуваме да се движат. Приоритет треба да биде вакцинацијата. Младите имаат прележано. Маските во училиштата полека треба да ги симнуваме. За последно би го оставил укинувањето на маските во јавниот превоз и маските во продавниците, рече доктор Пановски.

Извор: Фокус

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ДОБРА ВЕСТ! Младиот Никола ја победи болеста!

Во објава на својата официјална страна на…

Зголемени безбедносни мерки во Чешка поради можен…

Чешкиот министер за внатрешни работи Вит Ракусан…

Засилени мерки за безбедност во трговските центри…

Министерството за внатрешни работи им порача на…

Инфлацијата се намали, мерките дадоа резултат, велат…

Мерките и политиките на СДСМ во насока…

ЕУ фрлила вакцини против Ковид-19 вредни 4…

Членките на Европската Унија фрлиле 215 милиони…