Партијата пред државата: Тошковски спроведува партиски активности во работно време?

t

Министерот Панче Тошковски во работно време извршува партиски активности, информираат жители на Пробиштип кои се обратија до редакцијата на Инфомакс со цел запознавање на јавноста со активностите на техничкиот министер за внатрешни работи, Панче Тошковски.

Денеска министерот беше во посета на Пробиштип, со обезбедување од МВР заедно со членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки, за што се споделени и фотографии на социјалните мрежи.

Граѓаните велат дека Тошковски дошол во Пробиштип во 14 часот, со обезбедување од десетина луѓе, а тоа предизвикало низа негативни реакции меѓу жителите на Пробиштип.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Петровска: Внатрешната контрола во МВР нарачана од…

„Овој случај не беше одолговлекуван, ниту се…

Продолжен притворот за осомничените за убиството на…

Продолжен притвор од 30 дена добија петмината…

Професорот Николовски: Ако не се открие мотивот…

Професорот за безбедност, Марјан Николовски на Универзитетот…

Докази за двете страшни убиства се записи…

Министерот за внатрешни работи во денешното „Само…

Спасовски: Откриени сторителите на двете убиства. Турција…

Ние впрочем, а и јавниот обвинител најави…