Патот Крива Паланка – Нерав во прекин поради снег и одрон од камења

t

Според последните информации од АМСМ, од 06:50 часот сообраќајот на регионалниот пат Крива Паланка – с.Нерав е во прекин за сите возила во двата правци, поради обилни врнежи на снег и одрон од камења на патот.

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено во зимски услови по наместа влажни коловози.

Забрана за тешки товарни возила има на патните правци крак Маврово-Маврово и Крива Паланка-Деве Баир.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Од среда дожд и снег!

До вторник до крајот на денот ќе…

(Видео) Американски топ дипломат го уништи Христијан…

Заменикот на државниот секретар на САД, О'Брајан…

Поради снегот Бугарија прогласи вонредна состојба во…

Две лица загинаа во Бугарија, а едно…

Најстудено е во Берово и Крушево, а…

На Попова Шапка попладнево е најстудено, минус…

Снег и нови минусни температури од утре!

УХМР соопшти дека утре времето ќе биде…