Пендаровски заинтересиран за Роналдо, ги пофали македонските репрезентативци пред сопственикот на Манчестер Јунајтед

t

Денеска во Давос, претседателот на Република Македонија,Стево Пендаровски остварил средба со сопственикот на англискиот премиерлигаш Манчестер Јунајтед, Аврам Глајзер.
-Разговаравме за подемот на македонскиот репрезентативен фудбал и квалитетот на нашите фудбалери. Зборувавме и за Роналдо, несомнено еден од најдобрите фудбалери. Ја имав честа од прва рака да чујам за неговиот иден статус и за најновите засилувања во клубот.
Стево Пендаровски како претседател на Република Македонија присуствува на Светскиот економски форум во Швајцарија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Документи)Македонската Православна Црква ќе се преименува, не…

Бидејќи се поделивме по сите основи, без…

Пропаѓањето на американски банки нема да влијае…

Само 6,6 отсто од вкупните обврските на…

(Видео) Израелски историчар од Скопје: Сра*е е…

Несомнено е дека за депортацијата на македонските…

Слаб земјотрес во југоисточниот дел на Македонија

Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје…

Тажно: Најмладиот пациент кој оди на дијализа…

Најмладиот пациент во Македонија што оди на…