Пендаровски заинтересиран за Роналдо, ги пофали македонските репрезентативци пред сопственикот на Манчестер Јунајтед

t

Денеска во Давос, претседателот на Република Македонија,Стево Пендаровски остварил средба со сопственикот на англискиот премиерлигаш Манчестер Јунајтед, Аврам Глајзер.
-Разговаравме за подемот на македонскиот репрезентативен фудбал и квалитетот на нашите фудбалери. Зборувавме и за Роналдо, несомнено еден од најдобрите фудбалери. Ја имав честа од прва рака да чујам за неговиот иден статус и за најновите засилувања во клубот.
Стево Пендаровски како претседател на Република Македонија присуствува на Светскиот економски форум во Швајцарија.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

85 санкции за брзо возење на автопатот…

Како што соопштија од МВР, од нив,…

Тинејџерка нападната и ограбена на мостот во…

На 24.06.2022 во 07:50 часот во Полициска…

Скопјанец ја натепал мајка си

На 25.06.2022 во 01.00 часот на подрачје…

Изгоре викендица во Катланово

На 24.06.2022 во 13.00 часот во Полициско…

Нехамер гледа напредок во спорот меѓу Македонија…

Австрискиот канцелар Карл Нехамер смета дека бугарскиот…