Пендаровски не е загрижен за свиркањето: Платени сме да трпиме секакви критики

t

Ние сме платени за да трпиме секаква критика и невтемелена и втемелена од нашите граѓани и мене ми е драго што има и такви реакции, рече претседателот Стево Пендаровски, откако група граѓани денеска го исвиркаа пред црквата Свети Спас каде што се наоѓа гробот на Гоце Делчев.

– Нормално е во една демократска држава граѓаните слободно да го изразуваат своето незадоволство. Реакцијата е логична, нормална во една демократија. За тоа се боревме, бидејќи сакаме да живееме во демократска држава. Ние сме тука и ние сме платени за да трпиме секакви критики и невтемелени и втемелени од нашита граѓани и мене ми е мило што има такви реакции – рече Пендаровски.

Извор: Плус Инфо
https://plusinfo.mk/plateni-sme-za-da-trpime-kritiki-i-da-slushame-svirezhi-za-pendarovski-e-logichno-da-se-isvirkuvaat-politichari/

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пендароски како прав татко на нацијата: Го…

По Министерството за надворешни работи, и претседателот…

Пендаровски ги прими акредитивите на новоименуваниот косовски…

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими акредитивните…

Средба на претседателот Пендаровски со амбасадорките на…

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими амбасадорките…

Пендаровски заинтересиран за Роналдо, ги пофали македонските…

Денеска во Давос, претседателот на Република Македонија,Стево…

Средба на Пендаровски со Абазовиќ во Давос

Претседателот Стево Пендаровски, за време на учеството…