Објавено на:

ПЕТМИНА ПОВРЕДЕНИ ВО СООБРАЌАЈКА ВО СКОПСКО ЛИСИЧЕ – Меѓу повредените и малолетници

t

Петмина повредeни, од кои еден со тешки повреди, завршиле на клиниката „Мајка Тереза“ во Скопје по сообраќајна незгода која се случила во скопската насела Лисиче.

Како што соопштуваат од Министерство за внатрешни работи, во сообраќајката учествувале два автомобили, при што во едниот е повреден возачот, а во другиот со повреди се здобиле сите четворица меѓу кои и малолетници.

– На 31.03.2023 околу 06.55 часот на крстосница од ул.„Горно Лисиче“ и ул.„Лисец“ во населба Горно Лисиче, скопско, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „форд“, управувано од А.К.(24) од Скопје и патничко возило „фиат“, управувано од С.К.(33) од Скопје, двете со скопски регистарски ознаки.

Во несреќата возачот А.К. се здобил со тешки телесни повреди, а возачот С.К. и неговите сопатнички М.К.(31) и две малолетни женски лица, сите од Скопје, се здобиле со телесни повреди, констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза“. Увид извршила екипа од СВР Скопје – се наведува во извештајот на МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кои се најголемите донатори на Трамп?

На веб-страницата Open Secrets ја најдовме актуелната…

Скопјанец агресивно се однесувал и упатувал закани…

На 20.07.2024 во Скопје, полициски службеници од…

КАЛЕНДАР НА МПЦ: Денеска го славиме Св.…

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска…

Хороскоп за понеделник (22 јули)

ОВЕН Денеска во неколку наврати ќе треба…

НА ДЕНЕШЕН ДЕН: Роден е Александар Македонски…

На денешен ден 22 јули (според некои…