Објавено на:

Пијани Британци украле “Голф” од скопски таксист па направиле сообраќајка во Гази Баба

t

Четворица млади Британци биле уапсени откако му го украле „Голфот“ на таксист од Скопје, по што ја удриле колата во банкина во Гази Баба, соопшти полицијата.

„Денеска (23.05.2022) во 05.45 часот на ул.„Методија Андонов Ченто”, полициски службеници од Полициската станица Гази Баба ги лишиле од слобода Х.М.(18), Д.М.(19), Л.Б.(19) и К.П.(18), сите од Велика Британија. Околу 01.50 часот тие одзеле такси возило „Фолксваген Голф” со скопски регистарски ознаки од Џ.М.(39) од Скопје, по што со возилото удриле во банкина на подрачје на Гази Баба“, пишува во полицискиот билтен.

Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Криза е: Кавадарчанец отишол на гости и…

МВР информира дека вчера, во 09:10 часот,…

(Видео) Ова го има само во Македонија!…

Поставениот јавен тоалет во населбата Баби во…

(Видео) УШТЕ ЕДНА ТРАГЕДИЈА: Руски борбен авион…

Во Иркутск авионот Су-30 се урна врз…

Хорор во САД: Авион удри во зграда,…

Мал авион се урна во американската сојузна…

Малолетник украл компјутери, лаптопи и друга техника…

Компјутери, лаптопи и друга техника била украдена…