Објавено на:

Повторно дојава за бомба на летот Белград-Москва – ТРЕТА ЗА 5 ДЕНА

t

Според белградските медиуми, на летот Белград-Москва повторно била пријавена експлозивна направа.

Според неофицијални информации, дојавата за наводната експлозивна направа во авионот на „Ер Србија“ на летот за Москва повторно стигнала по електронска пошта од електронска адреса во Украина.

Пријавувањето пристигнало пред полетување, а авионот требало да полета во 14:30 часот.

На терен се испратени контрадиверзиони екипи на МВР.

Да потсетиме, ова е трет пат по ред да се пријавува бомба на лет за Москва.

Сите претходни дојави беа лажни.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Се формира совет за унапредување на образованието…

Министерството за образование и наука согласно направените…

Три лица повредени во сообраќајка кај Муртино:…

Три лица се повредени во сообраќајка која…

(Видео) Големи експлозии во воздухопловна база на…

Експлозии од големи размери и детонации со…

Столтенберг ги осуди ракетните тестирања на Северна…

НАТО упати критики кон Северна Кореја поради…

Апасиев: Шупаци корумпирани! Наместо да му ги…

Денешниот постигнат договор значи дека ЕСМ има…