Објавено на:

Подгответе се за полaрни студови, утре температурите ќе пaднат под 10 степени

t

Во следните денови времето ќе биде стабилно и суво со слаб до умерен, а вдолж Повардарието засилен северен ветер.

Минималните температури насекаде ќе бидат под нулата, а најстудено ќе биде утре и во петок кога на места ќе се спуштат и под -10 степени.

Во недела и понеделник ќе има појава на утринска магла по одделни котлини.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бугарскиот МВР ироничен: Ќе ви подариме три…

Вицепремиерот за јавен ред и безбедност и…

(Видео) Еве како Ангел Христов и останатите…

Неколку бугарски медиуми и провокатори на социјалните…

(Видео) Нова надеж за уставобранителите: Иницијаторите на…

Сите се сеќаваме на Тиранската платформа која…

Поранешен бугарски заменик МНР: Очекувам судири за…

„Очекувам судири по повод прославата на 151-годишнината…

Македонија на 85-то место на светскиот индекс…

На меѓународниот индекс за перцепција на корупцијата…