Поддршка и од Сингелич, жителите на двете села ќе протестираат заедно за проблемот со струјата

t

Жителите на Стајковци денес протестираа поради тоа што се оставени без струја на минусни температури.

На жителите од Стајковци поддршка им дадоа и жителите од село Сингелич.
Доколку не се реши проблемот со струјата од утре ќе протестираат заедно, жителите на двете села, кои оддржаа и состанок во МЗ Стајковци.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Здружението „Лесја Украинка“ изразува протест за…

Здружение на Украинци во Република Македонија „Лесја…

Вработените од Еуроникел го блокираа патот Кавадарци…

Веќе 6 месеци  трае преписката на синдикатот…

(Фото) Протест на судската и јавнообвинителска служба,…

Вработените од судската и јавнообвинителската служба, Фондот…

Жители на Финска протестираат поради затворањето на…

Граѓаните на Лапеенранта во Финска рекоа дека…

Протестен марш во Скопје за поддршка на…

Голем број граѓани денеска со собраа на…