Познатиот македонски сеизмолог Михаил Гаревски: Можете мирно да спиете

t

Познатиот македонски сеизмолог Михаил Гаревски преку својот ФБ профил порачува граѓаните на Македонија мирно да спијат бидејќи епицентарот на земјотресот е доволно далечен.

МИХАИЛ ГАРЕВСКИ: Мирно спијте!

Инаку, досега се избројани точно осум потреси, вклучително и првиот, а последниот е во 23:28 часот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Дополнителни 36 спасувачи ќе бидат испратени во…

Дополнителни 36 припадници на специјалните сили обичени…

САД ја поздравуваат деескалацијата на реториката меѓу…

САД ги поздравуваат напорите на лидерите на…

Бугарското МНР ја искара Македонија: Се однесуваа…

Остра реакција на бугарското МНР по тензијата…

Бугарскиот МВР ироничен: Ќе ви подариме три…

Вицепремиерот за јавен ред и безбедност и…

(Видео) Еве како Ангел Христов и останатите…

Неколку бугарски медиуми и провокатори на социјалните…