Познат идeнтитетот на починaта полициска инспекторка: Имало траги од нacилство, неколку дена не излегувала од дома ниту се јавувала на телефон

t

На телото на починатата полициска инспекторка Марија М., која беше пронајдена мртва во стан во Охрид имало траги на насилство.

Како што пишува „Охридскај“ починатата Марија неколку дена не излегувала од својот дом и не одговарала на телефонски повици поради што имало пријава во Полициската станица во Охрид.

На лице место излегле Јавен Обвинител од ОЈО Охрид и припадници на Криминалистичка Полиција, но првично не се знае дали станува збор за природна смрт, насилство со смртни последици или самоубиство.

Починатата била инспекторка во СВР Охрид, која пред неколку години била отпуштена од службата. Таа го привлече вниманието на јавноста кога на интернет се појавија нејзини видео клипови со недолична содржина.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Трагедија во Бугарија: Девојче почина за време…

Ученичка од англиската гимназија во Бургас починала…

Бомба од Спасовски: Случајот во Охрид е…

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски за…

Васко Довлев од Варош го извади осветениот…

Васко Довлев од Варош беше најсреќниот меѓу…

Со возило удрил Албанка и ја оставил…

Ја удрил со автомобил и ја оставил…

Струмица, Неготино и Охрид вечерва најзагадени градови…

Струмица, Неготино, Охрид и Прилеп вечерва се…