Полициски синдикат: „ЧЕСТИТКИ за постигнатото Министре Спасовски💖💖 🥳“

t

Полицискиот синдикат со сатиричен текст на фејсбук му ги честита успесите на министерот Оливер Спасовски. Објавата ја пренесуваме интегрално:

„ЧЕСТИТКИ за постигнатото Министре Спасовски💖💖 🥳
Вака се сакаат граѓаните на Република Македонија🇲🇰🇲🇰🇲🇰
Вчера се пофаливте дека ги отепавте со казни 1/4 од граѓаните во Република Македонија…..250.000 казни🥳…но воопшто не кажавте дали “ја пронајдовте” ЗАДОВОЛНАТА ПОЛИЦИЈА. Да, онаа “задоволна” полиција која цела 2021 година ја “отепавте” секојдневно со републички и локални контроли🎯
За казни значии..сте махер. Но затоа пак ајде од денес излезете и пофалете се дека……..: ✔
– Престанавте со илјадници незаконски решенија за распоредување кои сеуште од ракав секојдневно ги делите⛔
– Во Ваше време до денес се дадени стотици и стотици незаконски унапредувања,
– Нарушените меѓучовечки односи КАКО НИКОГАШ ДОСЕГА ги подобривте,
– Униформа за полицијата…. зимски ЈАКНИ немаат колегите со години ( толку ли има неспособни во МВР што незнаат еден тендер да објават со години❗🔞)
– ПЛАТА во Полицијата и тоа покачување за МИЗЕРНИ 5% (и ова ли ќе биде мало сутра ⁉️)
– 71 ФАРБАЊА со поликолор на фасадите (излезете денес и пофалете дека сте окречиле уште еден објект зошто за ова сте НАЈДОБРИ) 😱
– Не заборавајте да се пофалите и за стотиците “ИЗМИСЛЕНИ” ДИСЦИПЛИНСКИ потпишани од ДИРЕКТОРОТ НА БЈБ (ќе излезе ли конечно да му го чуеме гласот⁉️)
– Излезете денес пред јавноста и пофалете се дека полициските службеници со години наназад немаат панцири, заштитни плочи, гас маски, средства за работа…..абе немаат тонери со месеци во пола орг.единици, сапун и тоалетна немате во сите згради во базата каде Вие сте сместен најпочитуван и единствен Министре…
– Пофалете се со поранешниот доцент дека создадовте Колективен со кој ограничивте или укинавте десетици права кои претходно постоеја за колегите ⛔🔞
Имаме уште бесконечно причини да ГО ПОФАЛИМЕ Министерство за внатрешни работи дека создава ЗАДОВОЛНА ПОЛИЦИЈА
*****⛔**********⛔***********⛔**********
Како тргна работава ќе излезе дека со нетрпение го чекаме денот (почетокот на наредниот месец) кога Министерот Спасовски Оливер ќе излезе така СИЛНО и гордо пред медиумите и пред целата Македонска јавност ќе соопшти дека благодарение на него, Министерството доделило ПЛАТА за сите работници во МВР (онака како што се пофали за бонус платата и казните де 😉💖)
За крај да не спомнуваме дека во 2020 радарите беа со “месеци” на баждарење, за карантинот итн…. зошто тоа не е за кажување, оти така паѓа “митот” за Д’бест🙃💔“ – Пишува во Фејсбук постот на полицискиот синдикат.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Да ги заштитиме децата во сообраќајот“, „Стави…

Вчера на подрачјата на Секторите за внатрешни…

Социјалните мрежи горат по вчерашното реми: Од…

Социјалните мрежи вријат откако Македонија вчера ѝ…

Добро утро со Инфомакс: Наше знаме е…

Добро утро Македонци, денеска ви го пренесуваме…

Кривична од „Меѓаши“ за вевчанецот кој на…

МВР информира дека денеска во ОВР Струга…

Пензионерка доби кривична пријава поради коментар на…

СВР Охрид поднесе кривична пријава против С.С.(67)…