Објавено на:

Полицијата на нозе: Израелскиот премиер добил закани по живот

t

Израелската полиција денеска соопшти дека започнала истрага по упатената смртна закана за премиерот Нафтали Бенет.

Полицијата соопшти дека до семејството на премиерот било испратено писмо со закана за смрт, а во писмото имало и куршум.

Истрагата ја отвори Одделот за специјални криминали и Агенцијата за внатрешна безбедност Шин Бет.

Други детали не се соопштени.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ