Објавено на:

Полиција упадна на журка во Битола: Проднајдени марихуана и екстази кај малолетници

t

На 5/6 март 2022 во временскиот период од 23.30 до 01.30 часот, по претходно изготвен план од страна на полициски службеници од Полициската станица за општа надлежност Битола и Отсекот за криминалистички работи Битола во координација со Државен пазарен инспекторат, спроведена е акциска контрола во објект лоциран во индустрискиот дел на Битола, во хала, изнајмена за организација на музички настан, соопштија денеска од МВР.

При контролата затекнати се пет малолетници под дејство на алкохол, а И. П. (18) од Прилеп е лишен од слобода по чл. 215 од КЗ затоа што кај него пронајдени се марихуана и екстази. Од страна на Државниот пазарен инспекторат констатирани се неправилности при што објектот е затворен, а по документирање на настанот ќе следат соодветни пријави, соопштуваат од МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пожарот кај Небрегово се шири кон две…

Регионалниот ЦУК Битола информира дека пожарникарите од…

Бабам Битола: Замислете некој од оние МИЛИОНЕРИТЕ…

Замислете некој од оние МИЛИОНЕРИТЕ во РЕК…

Целосно е изгаснат пожарот на Пелистер

Пожарот кај Битола на Пелистер е целосно…

Потребна е помош за третман со матични…

Почитувани читатели на Инфомакс, потребна е помош…

Најново видео од пожарот во Битола: Се…

Надлежните велат дека е под контрола, но…