Полициcka akција во Гостивар – неmaле cepтификати ама затоа имале нoж

t

На 08/09.01.2022 во периодот од 22,00 до 03,00 часот полициски службеници од СВР Тетово во содејство со Државен пазарен инспекторат спровеле акциска контрола со која биле опфатени 4 угостителски објекти на тетовското и 24 угостителски објекти на гостиварското подрачје.

При контролата во две казина на тетовското подрачје биле затекнати 5 лица кои не поседувале сертификати за примена вакцина против Ковид-19, потоа еден малолетник и едно лице кај кого бил пронајден и одземен нож. На затекнатите лица како и на објектите во кои се затенати ќе им бидат изготвени соодветни поднесоци.

Покрај ова соодветен поднесок ќе му биде изготвен и на угостителски објект во с.Врапчиште-гостиварско каде било утврдено дека не се почитувале протоколите за работа.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Драма во Гостивар: Маж ги нападнал сестра…

41-годишен жител на Гостивар вчера бил уапсен…

Нашата чудесна земја: Гостиварец си позајмил агрегат…

Вработен во гостиварскиот стационар за улични кучиња…

Соседки “се фатија за коса”: Женска тепачка…

СВР Тетово информира дека вчера (2 ноември)…

Голема акција на МВР во скопски угостителски…

На 23.10.2022 во временскиот период од 00.00…

Страшно: 18 годишен гостиварец се обидел да…

На 22.10.2022 во 01.50 часот во Гостивар,…