Објавено на:

Поплави во североисточна БиХ, стотици објекти под вода

t

Стотици згради се поплавени од вчера попладне откако неколку реки се излеаја во североисточна Босна, а на жителите нови проблеми им предизвикуваат врнежите што се очекуваат денеска.

Најлоша е состојбата во општина Челиќ каде се поплавени околу 200 семејни куќи и други објекти.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

САД: Заканите на Додик за отцепување на…

Американската амбасада во Босна и Херцеговина денеска…

Додик: Германија го спречи кандидатскиот статус на…

Српскиот член на Претседателството на БиХ, Милорад…

Шолц: Западен Балкан може да му верува…

Германија ќе продолжи да ги поддржува земјите…

Шарл Мишел: На ЕУ и треба Западен…

Претседателот на Европскиот совет – Шарл Мишел…

Милановиќ за кандидатските статуси: Ако може за…

Претседателот на Хрватска, Зоран Милановиќ го коментираше…