Поради дефект МНР и зградата А1 без вода

t

Во Министерството за надворешни работи (МНР) нема вода. Нема вода ниту во комплексот А1. Станува збор за дефект на водоводната мрежа на чија поправка се работи во моментов.

„Поради санирање на дефект на ул.Филип Втори, водоснабдувањето ќе биде прекинато за корисниците од Министерството за надворешни работи и А1 комплекс“, соопштија од ЈП Водовод и канализација – Скопје.

Од претпријатието велат дека водата нема да биде вклучена сѐ додека не се отстрани дефектот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Грчкиот МНР: Патот на Македонија кон ЕУ…

Во однос на Македонија, повеќепати нагласив дека…

Заменикот МНР на Русија се закани: Полска…

Заменик-министерот за надворешни работи на Русија, Сергеј…

Бугарин не бил пуштен во Македонија поради…

„Сметаме дека е неприфатливо да се забрани…

Директорот на Бор „Водовод“ поднесе оставка, осомничен…

Градоначалникот на Бор, Александар Милекиќ денеска на…

Полскиот МНР: „Јавна тајна“ е дека западните…

Фактот дека западните сили се присутни во…