Објавено на:

Поради снежни наноси забpaна за сообраќај на тешки товарни возила во делови од земјата

t

Од 14.20 часот, поради врнежи од снег, се воведува забрана за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец Струга – Ќафасан, соопшти АМСМ.

Во текот на денот инаку имаше и други забрани за движење на тешки товарни возила на неколку патни правци, а УХМР снег најавува во текот на целиот ден, но и викенд.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Во Собранието денеска седници ќе одржат комисиите…

Во Собранието денеска седници ќе одржат комисиите…

Грчкиот министер за надворешни работи во посета…

Шефот на грчката дипломатија Никос Дендиас денеска…

Сончево и многу топло до 34 степени,…

Времето ќе биде сончево и многу топло…

Пендаровски и Вучиќ разговарале за “братските односи…

Претседателите на Македонија и Србија, Стево Пендаровски…

Грчкиот министер за надворешни утре во посета…

Дополнително зајакнување на билатералните односи во сите…