Објавено на:

Поради снежни наноси забpaна за сообраќај на тешки товарни возила во делови од земјата

t

Од 14.20 часот, поради врнежи од снег, се воведува забрана за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец Струга – Ќафасан, соопшти АМСМ.

Во текот на денот инаку имаше и други забрани за движење на тешки товарни возила на неколку патни правци, а УХМР снег најавува во текот на целиот ден, но и викенд.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Снег на Ѓавато: Бидете внимателни на овие…

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено,…

Пропаѓањето на американски банки нема да влијае…

Само 6,6 отсто од вкупните обврските на…

(Видео) Израелски историчар од Скопје: Сра*е е…

Несомнено е дека за депортацијата на македонските…

Слаб земјотрес во југоисточниот дел на Македонија

Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје…

Тажно: Најмладиот пациент кој оди на дијализа…

Најмладиот пациент во Македонија што оди на…