Објавено на:

Поранешниот руски претседател тврди дека Бајден е сенилен и луд

t

Заменик претседавачот со Советот за безбедност на Русија не се воздржа во својата оценка за американскиот претседател и даде предупредување до Полска – пред посетата на Џо Бајден на Варшава во петок.

Димитри Медведев рече дека Бајден покажува „јасни знаци на сенилна лудост“ во писмото до полскиот премиер – додавајќи дека интересите на народот би бил жртвувани поради русофобијата, „просечните политичари“ и нивните „куклари од преку океанот“.

Тоа се случи откако Варшава ја поддржа ЕУ да преземе построги санкции против Русија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Ковачевски за “Инфомакс”: Се согласувам со…

На прашање на Инфомакс дали премиерот Ковачевски…

Илон Маск се пишамни: Повторно сака да…

Илон Маск му понуди на Twitter повторно…

(Видео) Ковачевски за “Инфомакс”: Нема да има…

На прашање на Инфомакс до премиерот Ковачевски…

(Видео) Ковачевски: Му објаснив на Мицкоски какви…

Денес имавме средба со пртседателот и тимот…

Кичевскиот градоначалник ги критикува СДСМ и ДУИ:…

Покрај низата високи партиски членово и екс-функционери,…