Објавено на:

Порто обоено во црвено жолто: Фалангата пристигна да ги бодри македонските херои

t

Репрезентацијата на Македонија гостува во Португалија за историскиот бараж натпревар за пласман на Мундијалот во Катар. „Рисовите“ ја исфрлија Италија, а сега се надеваат на нов подвиг против уште еден фудбалски гигант, пренесува Гол.мк

Откако во Палермо, Милевски и избраниците имаа солидна поддршка од македонската „фаланга“, се очекува така да биде и во Порто. Иако можеби нема да бидат во така голем број, сепак на „Драгао“ ќе има и Македонци.

Дел од нив, поточно група на македонски поддржувачи од Швајцарија кои ги следат настапите на националните тимови низ Европа, порано пристигна во Порто. Тие се сретнаа со репрезентативниот ракометен голман Никола Митревски, како и со херојот од Палермо, Александар Трајковски. Македонските фанови ќе го паметат ова патување по фотографиите со своите херои.

Извор и фото: Гол.мк

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Апасиев: Ој бе, легнете си со жените:…

Нов статус на пратеникот и лидер на…

(Фото) Путин потпиша декрети за признавање на…

Путин потпиша декрети за признавање на окупираните…

Бајден: Иан можно е да биде најсмртоносниот…

Тој рече дека бројките се уште не…

Гутереш: Нема место за анексии во современиот…

Рускиот претседател Владимир Путин утре ќе иницира…

(Видео) Автомобил се движи ,,рикверц” на патот…

На Фејсбук страницата на Гласот на Америка…