Објавено на:

Почина мајката на Аки Рахимовски: До самиот крај не знаела дека нејзиниот син заминал пред неа

t

Утрово во Скопје почина Ана, мајката на музичарот Аки Рахимовски. Веста на Фејсбук ја објави нивната кума од Скопје, новинарката Мирјана Василева. Василева на Фејсбук напиша дека Ана сега конечно е крај својот син, кој почина на 22 јануари годинава во Ново место, Словенија.

– Патувај во божјата светлила тетка Ана, сигурно ќе те дочека синот Аки Рахимовски, почивај во мир, напиша Василева. За Женски магзин таа раскажа дека Ана починала во домот за стари лица каде што претсојувала последниот период од својот живот, и до самиот крај не знаела дека нејзиниот син починал пред неа.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бојан Јовановски опериран четири часа, состојбата е…

Заврши операцијата на Бојан Јовановски која траеше…

Јандриоски: Вмровците што плукаат по Максо да…

Ќе ги замолам вмровците кои плукаат по…

Црквата е една и македонска: Епархија на…

#Браво за #ДедоПЕТАР Австралиско Ново Зеландска ЕПАРХИЈА…

Лавров доаѓа во Турција

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров…

Има што да научи: Ковачевски утре во…

Српскиот претседател Александар Вучиќ утре ќе се…