Објавено на:

Почнаа нападите? Експлодираше граната на 1 километар од руската граница со Украина

t

Граната експлодирала во саботата во руската област Ростовска на 1 километар од границата со Украина, изјави за ТАСС извор од органите на редот.

„Граната експлодирала на територијата на округот Тарасовски во Ростовската област, на 1 километар од границата на Русија и Украина“, рекол изворот. „Експлозијата се случи во 4 часот по московско време на 300 метри од куќа.


Локалните жители го пријавиле инцидентот до агенциите за спроведување на законот, рече изворот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Паѓа одбраната на Северодоњецк: Нова група украински…

Четворица војници на вооружените сили на Украина…

(Видео) Падна Лиман – упориштето на украинските…

Упориштето на Доњецк падна во рацете на…

Уништени хеликоптери и воен транспортер, убиени повеќе…

92-ри ден од руската специјална операција во…

(Фото) Русите го покажаа “трофејот”: Какво НАТО…

Руската војска која го зазеде Лиман, меѓу…

Мила му е Украина ама помил му…

Најбогатиот човек во Украина, Ринат Ахметов вели дека планира…