Објавено на:

Почнаа нападите? Експлодираше граната на 1 километар од руската граница со Украина

t

Граната експлодирала во саботата во руската област Ростовска на 1 километар од границата со Украина, изјави за ТАСС извор од органите на редот.

„Граната експлодирала на територијата на округот Тарасовски во Ростовската област, на 1 километар од границата на Русија и Украина“, рекол изворот. „Експлозијата се случи во 4 часот по московско време на 300 метри од куќа.

Локалните жители го пријавиле инцидентот до агенциите за спроведување на законот, рече изворот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Зеленски: Украина ќе ја изгуби војната против…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави дека Украина…

Шефовите на дипломатиите на Британија и Франција:…

Министрите за надворешни работи на Велика Британија…

Лавров во посета на Кина

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров…

Четири лица загинаа во поплавениот руски град…

Четири лица загинаа во поплавениот Орск, нивната…

Јужна Кореа најави парична помош за Украина,…

Јужна Кореја ќе и обезбеди на Украина…